Gminna akademia z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Utworzono dnia 16.11.2018

Po raz kolejny, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach uświetnili swym programem obchody Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury. Miało to miejsce na uroczystej sesji Rady Gminy w dniu 11 listopada. A była to uroczystość szczególna, bo jak wszyscy wiemy, w tym roku mija setna rocznica tamtych wydarzeń. Polacy po 123 latach niewoli odzyskali upragnioną wolność.

Nasi uczniowie i nauczyciele i tym razem stanęli na wysokości zadania. Chcieliśmy aby ta akademia nie była tylko wzniosła i patetyczna, ale żeby pokazywała ducha narodu polskiego, radość i walkę o polskość.  Uroczystość zaczęli więc nasi najmłodsi uczniowie z klasy II i III Polonezem z Soplicowa, potem zaprezentowaliśmy filmik obrazujący zmagania z konkursu gminnego „ W drodze do niepodległości”, uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali modę z dwudziestolecia międzywojennego, był wiersz i piosenka, a wreszcie walc w wykonaniu gimnazjalistów. Wspaniała dekoracja pani Ilony Mędykowskiej,  gra świateł, wysoki poziom wykonania spowodowały, że zebraliśmy wiele braw i pochwał ze strony widowni. Niektórzy uczestnicy wzruszyli się do łez. Drodzy uczniowie, drodzy rodzice, dziękujemy za wszelkie formy zaangażowania, które przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości.