Szkolna akademia z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Utworzono dnia 16.11.2018

W piątkowe przedpołudnie 9 listopada, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Odzyskania Niepodległości. Była to kontynuacja działań związanychz projektem szkolnym „Nasza Polska”. Wcześniej  byliśmy gospodarzem gminnego konkursu „W drodze do niepodległości”, gdzie  w poszczególnych konkurencjach zmagali się ze sobą uczniowie ze szkół całej gminy.  Od września trwały przygotowania wszystkich klas do uroczystych obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Tym razem podsumowaliśmy konkursy plastyczne: „Kto ty jesteś?” i „ Historia Polski w malarstwie” , dzieci z klasy I zatańczyły „ Krakowiaka”, każda klasa zaprezentowała utwór muzyczny o tematyce patriotycznej oraz wiersz, klasa III A zatańczyła dla nas walca z „Nocy i dni”, a klasa Va zaśpiewała i zatańczyła piosenkę „Biały orzeł”. Wisienką na tym patriotycznym torcie był pokaz mody sprzed stu lat. Uczniowie bardzo zaangażowali się we wszystkie działania. Można powiedzieć, że ten jubileusz obchodziliśmy nie tylko uroczyście, ale i bardzo radośnie. Na koniec, o godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania hymnu narodowego.