PROCEDURA PRZYJMOWANIA DZIECI

DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021

1. Deklaracja przyjęcia dziecka do świetlicy na rok szkolny 2020/2021 dostępna będzie od 01.09.2020 r. do 07.09.2020r:
  • na stronie internetowej szkolzssieroszewice.szkolna.net
  • w wejściu głównym szkoły od ul. Szkolnej.
  1. Wypełnioną kartę wraz z zaświadczeniem o zatrudnieniu należy wrzucić do dnia 08.09.2020 r. do skrzynki na korespondencję znajdującej się w wejściu głównym szkoły od ul. Szkolnej.
  2. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są uczniowie szkoły z klas I-III.
  3. Powołana przez dyrektora szkoły komisja w składzie: dyrektor, kierownik świetlicy oraz pedagog szkolny, rozpatrzy złożone dokumenty i sporządzi listę dzieci przyjętych do świetlicy.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo mają dzieci, których obydwoje rodzice pracują lub rodzic pracujący samotnie wychowujący dziecko.

Od dnia 10.09.2020 r. będzie można uzyskać informację na  nt. przyjęcia dziecka do świetlicy. Informacja będzie udzielana telefonicznie poprzez sekretariat szkoły lub w wersji elektronicznej.

1. Rodzice  (prawni opiekunowie) mogą zgłosić dziecko do świetlicy w innych terminach tylko w uzasadnionych przypadkach (np. zmiana szkoły).
  2. Rozpatrzenie zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy, które zostały złożone po przewidzianym w procedurze terminie, następuje po rozpoznaniu potrzeb oraz

w zależności od ilości wolnych miejsc.

1. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej zawiera podstawowe informacje

o dziecku, godziny, w których dziecko będzie przebywało w świetlicy, oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) o potrzebie opieki świetlicowej w związku z ich czasem pracy, organizacją dojazdu do szkoły lub innymi okolicznościami wymagającymi opieki w szkole, upoważnionych osobach do odbioru dziecka  oraz telefony kontaktowe. Informacje te stanowią podstawę przyjęcia dziecka do świetlicy oraz służą zapewnieniu bezpieczeństwa.

1. Dodatkowym warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest zapoznanie się

i zaakceptowanie regulaminu świetlicy przez rodziców (prawnych opiekunów).

1. Świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (prawnych opiekunów), organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniowi opieki w szkole
  2. Świetlica zapewni dzieciom opiekę i nadzór nauczyciela - wychowawcy w godzinach:
  • przed zajęciami edukacyjnymi poniedziałek-piątek 7.00-9.00 (dzieci należy przyprowadzić w godzinach: 7.00- 7.15 lub 7.45-8.00
  • po zajęciach edukacyjnych poniedziałek-czwartek 12.30-16.00

i piątek 13.30-15.30.

1. Dzieci przyjęte do świetlicy przyprowadzane i odbierane są wejściem bocznym piwnicy (szatnia) od strony parku.
  2. Rodzic/prawny opiekun nie wchodzi na teren szkoły. Dziecko odbierane jest przez wychowawcę świetlicy lub pracownika szkoły. Ta sama zasada obowiązuje przy odbiorze dziecka ze świetlicy.
  3. Przyprowadzanie i odbieranie dzieci odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego (zasłonięte usta i nos, dezynfekcja rąk).

Liczymy na Państwa współpracę w zakresie bezpiecznej organizacji pracy i opieki oraz przestrzegania wytycznych MEN, MZ, GIS, tak aby uczniowie i pracownicy szkoły mogli czuć się bezpiecznie.

DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ ORAZ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

MIESZANEGO (9 GODZIN)

W dniach 01.09.2020 r. - 08.09.2020 r. ogłaszamy nabór dzieci do świetlicy szkolnej

oraz oddziału przedszkolnego mieszanego (9 godzinnego).

Karty zgłoszenia znajdują się:

Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej i oddziału przedszkolnego mieszanego jest złożenie prawidłowo wypełnionych kart zgłoszeń oraz zaświadczeń o zatrudnieniu do dnia 08.09.2020 r.

Wypełnione karty zgłoszeń oraz zaświadczenia o zatrudnieniu należy wrzucić do skrzynki na korespondencje umieszczonej w wejściu głównym od ul. Szkolnej.

Bardzo prosimy zwrócić szczególna uwagę na dokładne wpisanie danych oraz osób upoważnionych do odbioru dziecka.

Do kart należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu.

Świetlica szkolna czynna od 02.09.2020 r.

Świetlica czynna przed zajęciami

• poniedziałek-piątek 7.00-9.00

Świetlica czynna po zajęciach:

• poniedziałek-czwartek 12.30-16.00
  • piątek 13.30-15.30

Ostateczna lista dzieci przyjętych na świetlice i do oddziału przedszkolnego mieszanego będzie dostępna  w dniu 09.09.2020 r.  w szkole.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ  W SIEROSZEWICACH NA ROK SZKOLNY 2020/2021